BROWSER_IS_OUT_OF_DATE

UPDATE_YOUR_BROWSER UPDATE_MY_BROWSER_NOW

×

  • English (UK)
  • Українська (UA)
  • Русский (RU)
MENU

Лише дуже небагато чим (і вкрай рідко) вдається те, що змогла компанія OPPO: не тільки підняти буквально «з нуля» преміальний бренд, а й стати загальновизнаним авторитетом в одному із сегментів AV-техніки. Багато експертів переконані, що фірма буде лідером і в області 4K / UHD-джерел. Тим часом компанія розвиває експансію в таку складну і консервативну сферу, як Hi-Fi. Наскільки великі її шанси на успіх? Спробуємо прояснити це питання після знайомства з її новою моделлю, мережевим плеєром  Sonica DAC.

 

 

Голова сімейства

 

Завоювання нової сфери компанія почала в 2014 році - саме тоді були випущені планарно-магнітні навушники PM-1 і підсилювач-ЦАП HA-1. Пізніше лінійка головних телефонів була розширена, з'явився портативний підсилювач-ЦАП, проте всі ці новинки лише відповідали модним трендам того часу і аж ніяк не демонстрували серйозних стратегічних намірів. Можливо тому, що вся ця техніка ставилася до преміум-сегменту, і хоча мала абсолютно очевидні переваги перед виробами інших виробників, все ж не претендувала на жорсткий переділ ринку - як це трапилося в перше десятиліття XXI століття, коли OPPO зайняла домінуюче положення в сфері топових Blu-ray-плеєрів. Солодкий сон конкурентів не був потривожений.

Наступний крок в тому ж напрямі був настільки ж тихим і заколисуючим: в минулому році вийшов бездротовий гучномовець Sonica і був анонсований програвач Sonica DAC. Компанія не приховувала, що це початок нового великого сімейства, але великого резонансу це не викликало, адже бездротову акустику випускали чи не всі серйозні виробники - одним більше, одним менше ... По суті привід для занепокоєння у конкурентів з'явився тільки зараз - коли Sonica DAC вступив в продаж.


 

Супер-DAC

 

Ще у вересні минулого року, коли був опублікований перший анонс Sonica DAC, говорилося, що він буде першим серійним цифро-аналоговим перетворювачем в світі, побудованим на новітньому суперчіпі ESS Sabre32 ES9038Pro, представленому, до речі, ще в січні 2016 року. Зрозуміло, що від прототипу мікросхеми, про який можна гучно оголосити, до реального масового виробництва шлях не близький - деякі виробники чіпів примудряються розтягувати його на 2-3 роки. Але ESS впоралася швидше. Ще один апарат на основі нового чіпа недавно випустила китайська фірма Matrix, але то «чистий» ЦАП без мережевих функцій. Також можна згадати «цифровий хаб» Ayre QX-5 Twenty, що володіє розвиненим мережевим функціоналом, але він зараз не продається в Україні, а у себе на батьківщині в США коштує $ 8950. Так що якщо і ставити під сумнів «першість» Sonica DAC в плані використання ES9038Pro, то він в будь-якому випадку залишається першим в світі реально доступним (і за ціною і за наявності в продажу) мережевим плеєром-ЦАП на новітньому флагманському чіпі від ESS.

 

Що такого в ньому особливого?

 

Перш за все, рекордні показники: динамічний діапазон 140 дБ, загальний рівень гармонійних спотворень не нижче -122 дБ (0,00008%). Правда, ці показники досягаються тільки в моно-режимі, коли всі вісім каналів чіпа працюють на один канал конвертора, а для стереофонічного тракту потрібно дві мікросхеми. Але навіть при «економічному» включенні досягаються вражаючі показники: в конкретної реалізації OPPO - співвідношення сигнал / шум не менше 120 дБ і THD + шум -115 дБ. Досягнуто це багато в чому завдяки вдосконаленій схемі живлення чіпа, зокрема, в ній задіяно три незалежних модуля (у ES9018 - один). Удосконалений тактовий генератор, доданий вбудований декодер DoP для кращої сумісності з різними цифровими транспортами.

 

 

Однак ми знаємо, що числа і слова в документації і реальне звучання техніки далеко не завжди корелюються, а також те, що різні ЦАПи на одних і тих же чіпах грають по-різному - в силу обв'язки, живлення, реалізації цифрових інтерфейсів і інших важливих чинників , яким деякі розробники не надають належного значення. І це тим більше стосується Sonica DAC, оскільки це не простий ЦАП, а повноцінний програвач, оснащений мережевим і USB-транспортом, а також бездротовими адаптерами Wi-Fi і Bluetooth, які можуть чинити істотний вплив на звучання самою своєю присутністю всередині корпусу. Втім, у OPPO є солідний досвід розробки таких пристроїв - це і знамениті Blu-ray-програвачі, де джерелом перешкод є не тільки бездротові модулі, а й відеотракт, а також вже згадуваний HA-1 з вбудованим Bluetooth-адаптером, і всі вони показують прекрасні музичні здібності, хоча і побудовані на чіпах ESS попереднього покоління. За ідеєю Sonica DAC повинен грати ще цікавіше. По суті це центр, ядро ​​не тільки стереофонічною, але і мультирумних системи - щоб вона стала повноцінною, до пристрою треба додати лише підсилювач з колонками (або навушниками) або активну акустику для основної зони і бездротові спікери Sonica - для всіх інших.

 

 

Баланс інтересів і інтерфейсів

 

Навіть з одним чіпом ES9038Pro можна створити повністю балансний тракт - така можливість забезпечується його 8-канальною структурою. Тому основними аналоговими виходами у Sonica DAC стали балансні, на роз'ємах XLR, а звичайний сигнал, який виводиться на дублюючі RCA, виходить з балансного. Лінійний вихід може бути фіксованим або регульованим - режим перемикається в меню. До слова сказати, доступ до нього не надто інтуїтивний, так що доведеться прочитати керівництво користувача, благо воно переведено на російську мову і доступно для скачування в електронній формі. У тому ж меню здійснюється вибір активного мережного інтерфейсу (Ethernet або Wi-Fi) і проводяться всі необхідні маніпуляції для бездротового підключення. До речі, Wi-Fi-адаптер тут двохдіапазонний. Виходу на навушники у Sonica DAC немає, і любителям персонального аудіо доведеться придбати окремий підсилювач. В каталозі є чудовий підсилювач HA-1, але з ним виникне дублювання функцій, оскільки у нього є Bluetooth-приймач і свій вбудований ЦАП, причому дуже високого класу, нехай і не на самому новому чіпі ESS 9018. Тому поява в асортименті OPPO стаціонарного балансного підсилювача для навушників було б дуже логічним.

Перемикання входів здійснюється круглою ручкою зліва - тут все просто, мануал читати не обов'язково. Гучність (якщо в настройках обраний регульований вихід) управляється великим маховиком справа. Традиційного інфрачервоного пульта дистанційного керування в комплекті немає, але він за великим рахунком і не потрібен, оскільки майже весь функціонал управління (крім початкових налаштувань) доступний через мобільний додаток для iOS і Android. Воно ж замінює і красивий дисплей на самому пристрої з відображенням обкладинок дисків, які виводяться на екран смартфона або планшета, а на вбудованому дисплеї плеєра показується тільки текстова інформація - дані по відтворюваному треку, включаючи його формат і розширення. Треба сказати, що мобільний додаток новий, розроблений спеціально для Sonica DAC. Помітно (і в кращу сторону) відрізняється від колишнього мобільного софту OPPO і по дизайну, і по можливостях, і по стабільності роботи.

 

 

Зазвичай мережеві програвачі підтримують широкий спектр мережевих сервісів, включаючи Інтернет-радіо, але творці Sonica DAC не намагалися здивувати нас достатком: плеєр відкриває доступ тільки до сервісу Tidal, а Інтернет-радіо немає взагалі. Недолік? Tidal виділяється на тлі конкурентів найбільш високою якістю потоку, тому любителі lossless-звуку виберуть саме цей сервіс. Що стосується Інтернет-радіо, його відсутність в фірмовому додатку OPPO легко компенсується за рахунок спеціалізованих програм, наприклад, TuneIn, а сигнал на плеєр може транслюватися по Bluetooth.

 

 

 

Конфлікт поколінь

 

У ролі референсу в нашому тесті - ЦАП PS Audio PerfectWave DAC MkII з цифровим джерелом на основі спеціалізованого Windows-комп'ютера і перетворювачем інтерфейсів USB> Coaxial на основі чіпа XMOS U8. Різниця в ціні між випробуваним і референсом - приблизно п'ятиразова. При цьому PerfectWave DAC побудований на старих чіпах Wolfson WM8741, а його висока вартість обумовлена ​​просунутим цифровим трактом з технологією Digital Lens, серйозними блоком живлення і аналоговими вихідними каскадами.

Щоб виключити вплив суб'єктивних факторів, тестування проводилося так: одні й ті ж музичні файли запускалися синхронно на обох джерелах, які були підключені до рівноцінних входів підсилювача. Входи переключалися з пульта. Природно, рівень на виході у ЦАПа був вирівняний. Коли треба було випробувати підключення Sonica DAC по USB, був задіяний другий комп'ютер з точно такою ж операційною системою (Windows 7) і таким же програвачем (Foobar2000).

 

 

Визначити на слух, який з ЦАПів грав в даний момент, було просто нереально - це можна було зробити тільки по індикатору активного входу на підсилювачі. Ні, звучання двох джерел не було ідентичним - можна було помітити деякі відмінності в сцені - при перемиканні входів вона злегка змінювалася. Але не можна було сказати, який з варіантів краще - обидва апарати грали гранично чисто, докладно, гармонійно і жваво. Вибудовували чітко сфокусовану тривимірну сцену, хоча локалізації окремих інструментів в просторі ледь помітно відрізнялися. Обидва абсолютно адекватно доносили емоційний сенс музики, точно передавали ритмічні структури і в рівній мірі захоплювали.

 

І тільки при підключенні Sonica DAC по USB виникла суттєва різниця. У «молодого» ЦАПа значно зросла роздільна здатність, особливо в верхній частині діапазону, він став проявляти пильну увагу до найдрібніших деталей і подробиць. Звук став, як це прийнято говорити, аналітичним, строгим і сухим. Який приголомшував великою кількістю інформації, але досить швидко стомлював. Втім, в переглушеному приміщенні і «м'якій» акустиці ця надмірність може виявитися дуже корисною. У будь-якому випадку позбутися від занадто високого дозволу значно простіше, ніж витягнути недостатнє - поміняти кабелі, повернути колонки або просто поставити на них грилі.

 

 

OPPO Sonica DAC

Виробник: OPPO Digital

oppodigital.com.ru

 

Об'єктивні ДАНІ:

 

Функції: ЦАП, мережевий програвач (DAR / DAP), приймач Bluetooth || Конфігурація: стерео || Діапазон частот (+ 0 / -2,4 дБ), Гц: 20 - 160000 || THD + шум (20 Гц - 20 кГц, А-зважене), дБ: <-115 || Співвідношення сигнал / шум (А-зважене) дБ:> 120 || ЦАП: ESS Sabre32 ES9038Pro (768 кГц / 32 біта) || Дисплей: OLED 2,8 "|| Цифрові формати звуку: PCM до 24 біт / 192 кГц, DSD64 / 128/256/512 || Файли: AAC, AIF, AIFC, AIFF, APE, FLAC, M4A, M4A (Apple Lossless), ALAC, OGG, WAV, WMA, DSF, DFF || Мережеві сервіси: TIDAL || Дистанційне керування: мобільні додатки для iOS / Android || Аналогові входи: LINE IN (2 х RCA) || Цифрові входи: коаксіальний, оптичний, USB A / B х3 || Виходи аналогові: балансні (2 х XLR), асиметричні (2 х RCA) || Сервісні роз'єми: Trigger In / Out || Мережа: Ethernet, Wi-Fi (2,4 / 5 ГГц, 802.11.a / b / g / n / ac), Bluetooth v4.1 || Габарити (Ш X В X Г): 254 x 76 x 360 мм || Маса: 4,7 кг ||

 

via salonav.com