BROWSER_IS_OUT_OF_DATE

UPDATE_YOUR_BROWSER UPDATE_MY_BROWSER_NOW

×

  • English (UK)
  • Українська (UA)
  • Русский (RU)
MENU

З розвитком технологій, які зараз розвиваються дуже бурхливими темпами, неминучою буде зміна застарілого обладнання і рішень. Таким чином, раніше широко застосовувалися аналогові системи відеоспостереження, та тепер замінюються на IP-рішення.

Все частіше можна було почути про IP-революцію на ринку систем відеоспостереження. Але в Україні темпи переходу від аналогових систем до мережевих важко назвати революційними. Ще зовсім недавно монтажні організації з ринку систем безпеки набагато більше довіряли старому доброму аналоговому відеосигналу і не прагнули отримувати знання в області IT, які потрібні при організації IP-відеоспостереження. З цієї причини в Україні аналогові системи відеоспостереження утримували дуже хороші позиції досить довгий час. Це певною мірою і гальмувало впровадження IP-систем відеоспостереження на вітчизняному ринку.

Більш того, в Україні,  на відміну, наприклад, від США, ще в недостатній мірі розвинена мережева інфраструктура, яку можна відразу використовувати для роботи IP-систем відеоспостереження.

Але незважаючи на всі труднощі, нові IP-системи відеоспостереження в Україні отримують все більш широке поширення, тому що сучасне IP-обладнання та мережеві технології надають користувачам ряд переваг в порівнянні з аналоговими.

 

1. Мегапіксельна матриця IP-КАМЕР. Висока деталізація зображення.

Формат кадру у аналогових камер передбачає строго певні розміри зображення. Відповідно до стандарту PAL аналогові камери дозволяють отримувати зображення з роздільною здатністю 720х576 пікселів і частотою кадрів 25 к / с. Причому в цифрових реєстраторів широко використовується запис в форматі 704х576 пікселів. І якщо при спостереженні невеликих просторів або ж окремих ділянок такого дозволу буде достатньо, то вже при спостереженні за великими територіями ефективність подібної системи буде дуже низькою. Вирішити завдання можна збільшенням кількості аналогових камер або ж за допомогою мегапіксельних IP-камер.

Причому ринок систем відеоспостереження пропонує споживачам IP-камери з різною кількістю мегапікселів. Наприклад, можна зустріти на ринку моделі з дозволом навіть 8 і 10 мегапікселів. Традиційно для забезпечення відеоспостереження досить камер з роздільною здатністю 1.3-3 Мп, які за своїми характеристиками ціна / якість відмінно зарекомендували себе при модернізації аналогових систем і переходу на IP.

IP-камери з дуже великою роздільною здатністю (8-10 Мп) як правило мають не найвищі показники по чутливості і частоті кадрів, транслюють потокове відео великих розмірів. Останнє призводить до таких негативних наслідків як високе завантаження мережі і необхідність організації великий і дорогий системи зберігання даних. Але це реальність сьогоднішнього дня. Можна припустити, що вже через пару років питання розміру відеопотоку від камер з великою роздільною здатністю буде ефективно вирішено.

З урахуванням всіх цих факторів протягом останніх кількох років основним ходовим форматом IP-камер було дозвіл 1.3-2 мегапікселя.

 

За допомогою мегапіксельних IP-камер можна отримати велику деталізацію, ніж при використанні аналогових камер стандартного дозволу.

З розвитком технологій на ринку з'являється все більше моделей з дозволом вище 2-мегапікселів. Однак велика кількість мегапікселів саме по собі не гарантує більш якісне зображення. По-перше, вбудований об'єктив мультімегапіксельної (наприклад, 5 Мп і більше) камери повинен бути дуже якісним, щоб реалізувати всі можливості матриці. Тому зараз основним робочим форматом зображення стає дозвіл 2048х1536 пікселів - 3 мегапікселі. І далеко не всі представлені на ринку камери з роздільною здатністю 5 (2592х1944) і 6 (3072х2048) мегапікселів мають достатній рівень параметрів, щоб реалізувати всі переваги такого високого дозволу.

 

2. Режим швидкісної зйомки 

При низькій швидкості зйомки, наприклад, 12 к / с, можливі ситуації, коли з відеозапису неможливо з'ясувати важливі подробиці ситуації. Ця проблема стає особливо актуальною, коли необхідно спостерігати в усіх подробицях сцени швидкорухомих об'єктів, наприклад, транспортні потоки. В такому випадку необхідно використовувати IP-камери, які можуть формувати мегапіксельне зображення з дуже високою частотою кадрів - 50 або 60 к / с. Все це дозволяє розібрати інцидент, що трапився в найдрібніших подробицях.

 

3. Оптимізація відеопотоків від мегапіксельних IP-камер

Зі збільшенням розміру кадру від дозволу D1, характерного для аналогових камер, до мегапіксельного варто очікувати, що буде збільшуватися і розмір трансльованого від камери відеопотоку. Проте, сучасні технології систем IP-відеоспостереження дозволяють добиватися невеликих розмірів відеопотоків, зберігаючи при цьому високу якість зображення. На це впливатимуть кілька чинників.

В першу чергу варто сказати про сучасні алгоритми відеокомпрессії, таких як Н.264 High Profile, які навіть при роботі з якісною мегапіксельною матрицею і високій частоті кадрів забезпечують невеликий відеопотік розміром всього кілька Мбіт / с, а то і менше 1 Мбіт / с.

IP-камери з панорамним оглядом, також ще звані fisheye камери, дозволяють отримувати панорамне відеозображення без розривів і мертвих зон з високою роздільною здатністю і високою швидкістю трансляції. Таким чином, користувач отримує всі переваги широкого огляду, і при цьому може раціонально використовуватися пропускна здатність мережі та обсяги системи зберігання даних. Аналогові камери не здатні це робити в принципі. Варто відзначити, що панорамні камери будуть дійсно ефективні на практиці тільки в тому випадку, якщо вони мають дуже високою роздільною здатністю - кілька мегапікселів.

 

4. Широкі можливості відео аналізу при роботі з IP-камерами

Ще одною ефективною підмогою для істотного підвищення ефективності системи відеоспостереження, і разом з тим зниження завантаження мережі і оптимізації зберігання даних, виступають інтелектуальні алгоритми обробки зображення. Причому в IP-системах відеоспостереження використовуються більш просунутий відеоаналіз, ніж в аналогових системах. Це може бути відео-детектор перетину лінії в певному напрямку, детектор входу в зону, детектор виходу із зони, і навіть це може бути детектор лиць.

Численні дослідження показали, що оператори систем безпеки при спостереженні за великою кількістю моніторів дуже швидко втомлюються, і увага у них розсіюється. Це веде за собою відповідне зниження ефективності всієї системи відеоспостереження. Тому грамотне використання інтелектуальних алгоритмів в системі відеоспостереження дозволяє істотно підвищити її ефективність і при цьому знизити вартість. Багато з описаних методів відео аналізу реалізуються безпосередньо в самій IP-камері, скорочуючи ще більше навантаження на сервери систем відеоспостереження.

 

5. Монтаж і обслуговування IP-систем зручніше і дешевше

Сучасні IP-камери мають набір функціональних можливостей, які в порівнянні з аналоговими, при монтажі системи відеоспостереження надають користувачеві додаткові зручності і вигоди.

Так підтримка бездротової передачі даних буде дуже корисною у випадках, коли прокладка кабелю через складні умови або ж вимоги проекту неможлива фізично, або прокладка кабелю може обійтися дуже дорого. В даний час навіть в недорогих офісних IP-камерах, найчастіше використовуються вбудовані модулі для передачі відео- і аудіо по Wi-Fi. В аналогових камерах не передбачається підтримка бездротової передачі даних.

Більш того, підтримка в IP-камерах технології живлення PoE також істотно полегшує процес монтажу обладнання на об'єкті. Що не дивно, адже в такому випадку відео- і аудіо дані, живляться та управляють PTZ-функціями камери  по одному кабелю. Більш того, технологія High PoE з потужністю живлення 60 Вт гарантує обігрів IP-камери і відповідно її надійну роботу навіть на дуже сильному морозі, коли живлення з потужністю 30 Вт недостатньо. 

Аналогові швидкісні поворотні камери подібного типу для повнофункціональної роботи вимагають прокладки декількох окремих проводів і організації окремої системи живлення.

 

6. Зруччне впровадження IP-систем

Під час першого створення і подальшої модифікації аналогової системи відеоспостереження для передачі відеосигналу потрібно прокладати коаксіальний кабель.

Системи IP-відеоспостереження в багатьох випадках організовувати і масштабувати набагато простіше в порівнянні з аналоговими, тому що в обох зазначених випадках може бути задіяна вже наявна кабельна інфраструктура. Також це забезпечується багато в чому завдяки сумісності обладнання для IP-систем з широко поширеними мережевими технологіями та обладнаннями. Таким чином, використовуючи вже діючі мережі користувач має можливість створювати масштабні територіально розподілені системи. При цьому навіть на величезні відстані відеосигнал від IP-камер може передаватися без втрати якості, а високоефективні алгоритми стиснення як H.264 High Profile гарантують невисоке завантаження мережі і оптимізоване зберігання даних.

Крім того, сучасне IP-обладнання та системи від різних виробників добре взаємодіє між собою. Цьому додатково сприяють прийняті в галузі безпеки стандарти ONVIF і PSIA. Тому користувач може на свій розсуд задіяти у складі однієї системи продукти різних виробників. Так зараз на ринку систем безпеки пропонується великий вибір ПО для побудови мережевих систем відеоспостереження.

Крім того, висока гнучкість IP-систем відеоспостереження в порівнянні з аналоговими проявляється ще й в тому, що перші можуть легко модернізуватися при появі нових технологічних рішень - зовсім не обов'язково міняти обладнання, досить модернізувати програмну частину системи. Наприклад, при появі нових, більш досконалих алгоритмів відеоаналізу для IP-камер, або ж камер з більш високою роздільною здатністю, щоб отримати можливість користуватися цими новими перевагами досить буде оновити вбудоване програмне забезпечення (прошивку) камер.

 

7.Підсумкова вартість  IP-систем відеоспостереження нижче вартості аналогових


Аналогові камери коштують дешевше IP-камер, і на перший погляд може скластися враження, що і вартість аналогової системи буде нижче. Однак при створенні і подальшому обслуговуванні систем відеоспостереження необхідно враховувати кілька основних чинників:

 - трудовитрати на проектування системи, встановлення та налаштування обладнання, навчання персоналу;
 - вартість камер;
 - забезпечення енергоживлення обладнання;
 - витрати на придбання та прокладку кабелів і комутаційних пристроїв;
 - витрати на відеозапис (системи запису, системи зберігання даних);
 - витрати на технічне обслуговування системи.


Як приклад порівняльного дослідження вартості аналогових і IP-систем відеоспостереження можна привести роботу, яка була проведена дослідницькою групою Luxas з Лундського університету економіки і менеджменту Швеції для ринку США ще в 2010 році.


Середня підсумкова вартість різних систем відеоспостереження для типових сценаріїв.
Сірий: трудовитрати (проектування, установка, навчання).
Червоний: відеозапис (DVR / ПК, програмне забезпечення, монітори).
Синій: кабелі, з'єднувальні пристрої.
Зелений: камери і джерела живлення камер.


Для обраних типових сценаріїв з різною кількістю камер в системі підсумкова вартість IP-системи відеоспостереження була завжди нижче, ніж аналогової. Причому зі збільшенням розмірів системи, збільшується і різниця у вартості аналогової і IP-систем відеоспостереження. У аналогових систем основні витрати були на організацію системи відеозапису, а при побудові мережевих систем - на IP-камери. Таким чином, визначальним фактором на користь вибору IP-систем в даному випадку є набагато більш висока вартість рішення відеозапису у аналогових систем.

Більш того, з моменту проведення даного дослідження IP-обладнання, в тому числі і IP-камери, стало ще доступнішим за ціною, тому працювати з мережевими системами відеоспостереження зараз ще вигідніше.

 

 

Підсумки порівняння IP-систем відеоспостереження з аналоговими


Отже, при роботі з сучасними IP-системами відеоспостереження користувач отримує ряд переваг, які не доступні в аналогових системах. Це мегапіксельна роздільна здатність, висока чутливість, високошвидкісна зйомка і розширений динамічний діапазон при мегапіксельному дозволі. Також сучасні алгоритми стиснення забезпечують невеликі розміри відеопотоків. Сучасні IP-камери володіють великим набором функцій, в тому числі підтримують просунуті алгоритми відеоаналізу, а також такі технології як Wi-Fi, PoE, High PoE, робота зі звуком. Крім того, в порівнянні з аналоговими працювати з IP-системами відеоспостереження зручніше, вони дозволяють легко віддалено налаштовувати обладнання і керувати ним, володіють дуже хорошою сумісністю, без проблем інтегруються в існуючу IT-інфраструктуру і легко масштабуються. Нарешті, в даний час працювати з IP-системами відеоспостереження вигідніше і з фінансової сторони питання, в порівнянні з аналоговими. Все це дозволяє зробити однозначний вибір на користь IP-систем відеоспостереження.